Aktuality

Liquid Boogie Roll pripravilo materiál na nový, dlhoočakávaný album. Jeho nahrávanie začalo v marci 2020 v štúdiu Birdland Studios. Realizácia stále prebieha.

Na jeseň 2019 sa hudobníci z LBR podeľali aj na produkcii albumu Lady Jane – Čierny motýľ, ktorý vyšiel v apríli 2020.

V januári 2019 dochádza k personálnym zmenám a na post basgitaristu, nastupuje starý člen kapely Robo Trunkvalter.

Liquid Boogie Roll usilovne pripravuje materiál na nový, dlhoočakávaný album. Jeho nahrávanie je naplánované od marca 2020 v štúdiu Birdland Studios.

V januári 2019 dochádza k personálnym zmenám. Na post bassgitaristu nastupuje starý, dlhoročný člen kapely Robo Trunkvalter.

V mesiacoch február - jún 2018 odohral LBR turné pod názvom NEW BREATH 2018, ktoré už obsahovalo nové skladby. V druhej polovici roka kapela pripravuje skladby na nový album.

V lete 2017 LBR odohral niekoľko festivalových akcií. Potom sa venuje nacvičovaniu nových skladieb!

Na prvú polovicu roka 2017 je pripravené pokračovanie projektu “LIQUID BRAIN ROLL“ a kapely absolvujú ďalšiu sériu koncertov.

Koncom roka 2016 členovia kapiel Liquid Boogie Roll a Brainscan vyrážajú na spoločné turné, ktoré je zaujímavým spojením týchto dvoch skupín. Tento projekt má názov “LIQUID BRAIN ROLL“. Koncerty sa uskutočnili v mestách Rimavská Sobota, Brno, Námestovo, Poprad, Prievidza, Nižná, Ružomberok, Banská Bystrica a Považská Bystrica.

V máji 2016 prijíma Palo Chodelka ponuku od kapely Brainscan a nastupuje na post gitaristu. V lete odohrá so skupinou niekoľko koncertov.

Začiatkom roka 2016 kapela Liquid Boogie Roll absolvuje už v novom zložení koncertné turné ROCK GUITAR SHOW 2016.

V januári 2016 dochádza v kapele k personálnym zmenám a na post bassgitaristu nastupuje nový člen Peter “Pepe“ Rusnák. Odchádzajúcemu Tomášovi Mastišovi patrí veľká vďaka za dlhoročné účinkovanie v skupine.

V druhej polovici roka 2015 séria koncertov Rock Guitar Show pokračuje a kapela koncertuje na festivaloch a klubových vystúpeniach.

Prvá séria koncertov Rock Guitar Show sa stretla s veľmi pozitívnymi ohlasmi medzi fanúšikami a priaznivcami LBR. Preto sa kapela rozhodla zrealizovať, v prvej polovici roku 2015, pokračovanie tohto projektu pod názvom ROCK GUITAR SHOW vol.2. Koncerty sa uskutočnili v mestách Bratislava, Rimavská Sobota, Nižná, Púchov, Humenné a Košice.

V priebehu roku 2015 pracuje Palo Chodelka na realizácii a výrobe novej gitarovej školy. Okrem toho pripravuje spoločne s Lojzom Horníkom jeho debutovú bubenícku školu.

V mesiacoch november 2014 - január 2015 odohrala kapela Liquid Boogie Roll sériu koncertov pod názvom ROCK GUITAR SHOW. Na koncertoch odzneli, okrem inštrumentálnej tvorby, aj skladby zo spievaného repertoáru kapely a nechýbali ani známe cover verzie v modernom a dravom prevedení. Koncerty sa uskutočnili v mestách Banská Bystrica, Vráble, Oravský Podzámok, Martin, Nitra, Liptovský Mikuláš a Poprad. Liquid vystúpil v zložení: Palo Chodelka - gitara, Tomáš Mastiš - bassgitara, Lojzo Horník / Jano Huljak - bicie a Maťo "Handrush" Androvič - spev.

V lete 2014 Palo pripravuje hudobný projekt pre Divadelné Centrum Martin, ktorého realizácia by mala prebehnúť v roku 2015.

V apríli 2014 bola ukončená spolupráca medzi skupinou Konflikt a Palom Chodelkom, ktorý bol členom tejto kapely viac ako sedem rokov. Za tento čas odohral s Konfliktom vyše 650 koncertov a nahral tri albumy: DVD Konfliktology, CD Somnium a CD Punk.

V septembri 2013 vychádza v pražskom vydavateľstve Fontana Music Library inštrumentálny album pod názvom Asphalt Wars.

Začiatkom roku 2013 vychádza v pražskom hudobnom vydavateľstve Fontana Music Library album Commercial cuts 25, ktorý je určený hlavne pre použitie do televíznych a rozhlasových reklám. Palo pripravuje pre toto vydavateľstvo ešte ďalší album, s pracovným názom Asphalt Wars.

V marci 2012 vychádza v pražskom vydavateľstve Fontana inštrumentálny album PUNK. Album obsahuje ukážky rôznych štýlov v oblasti punk rock-u. Palo Chodelka pripravuje novú gitarovú školu a pracuje na realizácii videozáznamov skupiny Liquid Boogie Roll.

Počas celého roka 2011 absolvuje Palo Chodelka množstvo koncertov doma i v zahraničí. Pracuje aj na príprave inštrumentálneho albumu PUNK.

V mesiacoch marec - apríl 2011 Palo Chodelka nahráva nový album so skupinou Konflikt, na ktorom sa podieľal nielen hráčsky, ale aj autorsky. Album vychádza 30.04.2011 pod názvom Somnium. Viac informácií nájdete na stránke: www.konflikt.sk

Na jeseň 2010 odohrala kapela Liquid Boogie Roll sériu koncertov pod názvom ROCK GUITAR SESSION 2010. Tohto projektu sa zúčastnili českí gitaristi - Honza “Kirk” Běhunek, so skupinou Seven, Petr Henych so skupinou G-bod a samozrejme zo Slovenska Palo Chodelka & Liquid Boogie Roll. Koncerty sa uskutočnili v mestách Bratislava, Praha a Sokolov. Liquid vystúpil klasicky v zložení: Palo Chodelka, Tomáš Mastiš a Lojzo Horník. Na bratislavskom koncerte vystúpil s Liquidom aj spevák Maťo “Handrush“ Androvič.

V priebehu roku 2010 pracuje Palo Chodelka na komponovaní a príprave nového albumu skupiny Konflikt. Jeho vydanie je naplánované na začiatok roka 2011.

Na jeseň 2009 absolvovala kapela Liquid Boogie Roll sériu koncertov pod názvom ROCK GUITAR TOUR 2009, v zložení: Palo Chodelka, Tomáš Mastiš, Lojzo Horník a Handrush. Koncerty sa uskutočnili v mestách Bratislava, Martin, Tvrdošín, Púchov a Banská Bystrica.

V marci 2009 vychádza oficiálne DVD Palo Chodelka & LIQUID Boogie Roll – Arounds those Liquid years. DVD obsahuje videoklipy, záznam koncertu, históriu a bonusové videá.

V januári 2009 vychádza DVD skupiny Konflikt, pod názvom Konfliktology 1990-2008. DVD obsahuje aj záznam koncertu z festivalu Top Fest 2007.

Na jeseň 2008 absolvovala kapela Liquid Boogie Roll sériu koncertov pod názvom ROCK GUITAR TOUR 2008, v zložení: Palo Chodelka, Tomáš Mastiš, Lojzo Horník.

V júli 2008 dochádza k zmene na poste bassgitaristu. Kristiána Kadlečíka nahrádza zakladajúci člen skupiny Liquid Boogie Roll, Tomáš Mastiš.

V roku 2007 absolvoval Palo Chodelka množstvo koncertov doma i v zahraničí. Z vystúpenia skupiny Konflikt na festivale Top Fest bol natočený aj záznam koncertu. Tento vyjde v roku 2009 na DVD skupiny Konflikt.

Okrem účinkovania v kapele Konflikt, Palo v marci 2007 zostavuje novú inštrumentálnu kapelu, ktorá hrá v zložení: Palo – gitara, Kristián Kadlečík – bassgitara, Lojzo Horník – bicie. Skupina vystupuje stále pod názvom Palo Chodelka & LIQUID BOOGIE ROLL.

Od začiatku marca 2007 je v prevádzke neoficiálna internetová stránka Pala Chodelku. Dostanete sa na ňu prostredníctvom sekcie special web na tejto stránke, prípadne na adrese www.palochodelka.com/flash

V januári 2007 Palo Chodelka so skupinou KONFLIKT natáča vidoklip na skladbu Rebel. Materiál na videoklip sa nakrúcal v uliciach mesta Londýn a v hudobnom clube Purple Turtle.

Palo Chodelka pracuje na príprave oficiálneho DVD.

Koncom decembra 2006 Palo Chodelka nastupuje na post sólového gitaristu do kultovej punk-rockovej kapely KONFLIKT.

V decembri 2006 oznámil bubeník Jano Huljak odchod z kapely, kvôli pracovným povinnostiam. Táto skutočnosť však neovplyvní ďalšie aktivity súvisiace s prípravou DVD.

2.12.2006 sa v Žiline uskutočnil krst CD LIQUID - another dimension.

Od septembra 2006 je v prevádzke internetová stránka s novým design-om.

29.6.2006 vyšiel nový spievaný album "LIQUID - Another Dimension". Súčasťou CD je aj multimediálna aplikácia, ktorá obsahuje videoklipy Reason to stay, Desperation, info o kapele a prehľad diskografie.

V máji 2006 natočil Liquid videoclip k skladbe Reason to stay spolu s režisérom Svatoplukom Vladařom a kameramanom Davidom Berackom.

V marci 2006 zostrihal kameraman a režisér David Beracko videoclip k skladbe Desperation. Použitý bol materiál natočený na akcii Rocková Jeseň 2005.

Palo Chodelka & LIQUID BOOGIE ROLL pracuje na novom spievanom albume. Na poste speváka je už nový člen, Maťo Androvič. Prvá časť nahrávania sa uskutočnila koncom júna 2005. Nahrávanie potom pokračovalo v októbri. Mixáž albumu prebehla na prelome októbra - novembra a v druhej polovici decembra 2005.

V mesiacoch máj - november 2005 Palo Chodelka pracuje na novom výukovom programe. V decembri 2005 teda vychádza ďalší multimediálny výukový projekt Gitarová škola pre všetkých, ktorý je určený pre začiatočníkov a mierne pokročilých gitaristov.

Vo februári 2004 odchádza zo skupiny spevák Peter Holták a klávesista Ľuboš Tomaščik. Na miesto speváka nastupuje nový člen, Maťo Androvič.

V decembri 2004 vychádza tretia časť multimediálneho projektu PALO CHODELKA - Rocková Gitarová Škola 3.

Koncom apríla 2004 vychádza CD Palo Chodelka & LIQUID BOOGIE ROLL - Adrenaline Invasion. Album obsahuje trinásť inštrumentálnych skladieb a dva spievané bonusy. Súčasťou CD je aj multimediálna časť s videoklipmi "Adrenaline Invasion" a "Wargasm".

Koncom roku 2003 natočil Liquid videoclip na skladbu Wargasm. V januári 2004 natáča Liquid ďalší videoclip na skladbu Adrenaline Invasion. Obidva videoclipy budú súčasťou nového albumu.

V decembri 2003 vychádza druhá časť multimediálneho projektu PALO CHODELKA - Rocková Gitarová Škola 2.

V novembri 2003 nahráva Palo Chodelka a Ľuboš Tomaščik materiál na album Postproduction pack 2, pre pražské hudobné vydavateľstvo Fontana.

V septembri a októbri 2003 nahráva LIQUID BOOGIE ROLL v štúdiu Wolfland svoj nový inštrumentálny album. Jeho vydanie je naplánované na začiatok roku 2004. Liquid pripravuje aj niekoľko spievaných skladieb so spevákom Petrom Holtákom.

V apríli 2003 vychádza anglická demo verzia multimediálneho projektu Rocková Gitarová Škola 1.

6.12.2002 vychádza prvá časť multimediálneho projektu CD ROM Palo Chodelka - Rocková gitarová škola 1.

29.10.2002 vychádza špeciálna edícia CD Palo Chodelka - Guitar Transcendence určená pre slovenský trh.

V auguste vychádza v pražskom vydavateľstve Fontana, CD Palo Chodelka - Guitar Transcendence.

Palo Chodelka pracuje v júli aj na komponovaní a nahrávaní hudobnej časti prezentačného CD: "Drevená sakrálna architektúra v strednej Európe".

V apríli 2002 nahráva v štúdiu Wolfland spevák Jaro Gažo materiál na svoje sólové EP CD. Celkovú produkciu a nahrávanie gitarových partov má na starosti Palo Chodelka. Nahrávania sa zúčastnili aj další členovia LIQUID BOOGIE ROLL.

V marci a začiatkom apríla 2002 sa Palo Chodelka podieľa, v štúdiu Wolfland, na nahrávaní a produkcii EP hudobnej skupiny KALIJUGE! Taktiež prijíma ponuku na post sólového gitaristu v tejto kapele.

V mesiacoch január - február 2002 nahráva Palo Chodelka v štúdiu Wolfland ďalší album pre vydavateľstvo Fontana s názvom Guitar Transendence.

21.1.2002 - začína fungovať oficiálny FAN CLUB Pala Chodelku & Liquid Boogie Roll.

Od septembra 2001 prebieha príprava a výroba nového projektu Palo Chodelka - Rocková Gitarová Škola, ktorý bude dokončený v júni 2002. Projekt vznikol na základe priaznivého ohlasu širokej diváckej verejnosti, na 15-dielnu televíznu reláciu Pala Chodelku - Gitarová škola, ktorá bola odvysielaná na programe STV. Rocková gitarová škola bude rozdelená na 3 časti. Každá časť bude obsahovať CD ROM s jednotlivými cvičeniami, hudobnými ukážkami, transkripciami a obrazovým znázornením gitarovej hry.

V mesiacoch máj - jún 2001 nahráva Palo Chodelka v štúdiu Wolfland album pre vydavateľstvo Fontana, s názvom Rest Rock. Album vychádza na jeseň 2001.

V máji 2001 dochádza k personálnym zmenám na poste bassgitaristu a bubeníka. Do skupiny prichádzajú noví mladí hráči. Po boku Pala Chodelku hrá devätnásťročný bassgitarista Robo Trunkvalter a dvadsaťjedenročný bubeník Jano Huljak. Na klávesové nástroje hrá Ľuboš Tomaščik.

Na jar 2001 vyšli vo vydavateľstve Fontana dva ďalšie albumy. Album Action & Sport a album Commercial Cuts 13, ktoré nahral Palo Chodelka spolu s Ľubošom Tomaščikom a sú určené na profesionálne použitie, pre filmové, rozhlasové a televízne spoločnosti.