História

Skupina LIQUID BOOGIE ROLL sa zameriava hlavne na rockovú inštrumentálnu tvorbu, ktorá je určená tak pre znalcov a odborníkov gitarovej interpretácie, ako aj pre priaznivcov kvalitnej hudobnej produkcie, bez rozdielu veku a hudobného zamerania. Od roku 2005 však kapela účinkuje aj so spevákom Martinom Androvičom. Hudobná tvorba skupiny svojou pestrosťou a hlavne precíznosťou hudobného prevedenia vyvolala veľmi pozitívne ohlasy u odbornej i laickej verejnosti doma i v zahraničí. Okrem živých koncertov LIQUID BOOGIE ROLL pravidelne účinkuje na hudobných veľtrhoch a workshopoch. Vedúcou osobnosťou skupiny je gitarista PALO CHODELKA.

1994 - 1997 - LIQUID BOOGIE ROLL založili v septembri 1994 gitarista Palo Chodelka, bassgitarista Tomáš Mastiš a bubeník Ďuso Petrus. V tomto zložení skupina účinkuje na koncertoch a workshopoch, kde prezentuje výrobky firiem Sabian a UPG - Urban Professional Guitars. V júni 1996 vychádza prvý album pod názvom PALO CHODELKA - LIQUID BOOGIE ROLL (neskôr: Palo Chodelka - Hard rock guitar 1).

1997 - 1998 - Liquid nahráva svoj ďalší album. Do skupiny prichádza hráč na klávesové nástroje Vlado Gajdoš. Druhý album vychádza v októbri 1998 pod názvom LIQUID BOOGIE ROLL - 475.196 (neskôr: Palo Chodelka - Hard rock guitar 2)

1999 - 2000 - Dochádza k personálnym zmenám. Skupinu opúšťa klávesista Vlado Gajdoš a na post bubeníka nastupuje Lubo Lichý. Na klávesové nástroje hrá ako hosť Ľuboš Tomaščik. Začiatkom roku 1999 Palo Chodelka spolu so skupinou natáča 15-dielnu televíznu reláciu GITAROVÁ ŠKOLA. Liquid účinkuje na mnohých koncertoch a festivaloch. Koncom roku 2000 skupina nahráva tretí album, ktorý vychádza pod názvom LIQUID BOOGIE ROLL - STILL HIGHER (Palo Chodelka - Hard rock guitar 3)

2001 - Začiatkom roku 2001 vychádzajú ďalšie dva albumy. Album ACTION & SPORT a album COMMERCIAL CUTS 13, ktoré nahral Palo Chodelka spolu s Ľubošom Tomaščikom a sú určené pre profesionálne použitie v médiách. V máji dochádza k zásadným personálnym zmenám a k Palovi Chodelkovi, prichádzajú do skupiny noví mladí hráči. Devätnásťročný bassgitarista Robo Trunkvalter a dvadsaťjedenročný bubeník Jano Huljak. Na klávesové nástroje hrá ako hosť Ľuboš Tomaščik. Od septembra 2001 začína Palo Chodelka pripravovať multimediálny projekt CD ROM "ROCKOVÁ GITAROVÁ ŠKOLA 1, 2 a 3". Na jeseň 2001 vychádza ďalší album Pala Chodelku REST ROCK.

2002 - Vo februári je dokončené nahrávanie albumu Palo Chodelka - Guitar Transcendence. V marci prebieha nahrávanie EP skupiny KALIJUGE! a Palo Chodelka prijíma ponuku, účinkovať aj v tejto kapele. V máji sa LIQUID BOOGIE ROLL zúčastňuje nahrávania EP speváka Jara Gaža. V júni vychádza demo verzia CD ROM-u Rocková gitarová škola 1. Na jeseň vychádza album GUITAR TRANSCENDENCE a koncom roka plná verzia multimediálneho projektu PALO CHODELKA - ROCKOVÁ GITAROVÁ ŠKOLA 1.

2003 - Liquid pracuje na príprave ďalšieho albumu. V priebehu letných koncertov prichádza do skupiny na post speváka nový člen Peter Holták. V septembri a októbri prebieha nahrávanie najnovšieho inštrumentálneho albumu. Jeho vydanie je naplánované na jar 2004. Liquid pripravuje aj niekoľko spievaných skladieb. V novembri nahráva Palo Chodelka a Ľuboš Tomaščik album "Postproduction pack", pre pražské vydavateľstvo Fontana. V decembri vychádza 2.časť multimediálneho projektu PALO CHODELKA - ROCKOVÁ GITAROVÁ ŠKOLA 2.

2004 - Začiatkom roka vychádza album Palo Chodelka - POSTPRODUCTION PACK 2. V apríli vychádza CD Palo Chodelka & LIQUID BOOGIE ROLL - Adrenaline Invasion. V priebehu roka Liquid účinkuje na rôznych festivaloch a koncertoch. Koncom roku vychádza 3.časť multimediálneho projektu PALO CHODELKA - ROCKOVÁ GITAROVÁ ŠKOLA 3 a Liquid absolvuje sériu workshopov po Slovensku.

2005 - V hudobnom časopise Muzikus začína vychádzať workshopový seriál Pala Chodelku ROCK GUITAR WORKSHOP, zameraný na vysvetlenie rôznych gitarových techník. V apríli prichádza do skupiny na post speváka nový člen Martin „Handrush“ Androvič. Liquid pracuje na príprave nového spievaného albumu. Koncom roku 2005 vydáva Palo Chodelka nový multimediálny výukový projekt GITAROVÁ ŠKOLA PRE VŠETKÝCH.

2006 - Liquid dokončuje nový spievaný album, ktorý vychádza v júni 2006 pod názvom LQUID - Another dimension. Kapela rozdeľuje svoju tvorbu. Inštrumentálna tvorba nesie značku Palo Chodelka & LIQUID BOOGIE ROLL, spievaná tvorba značku LIQUID. Palo Chodelka pripravuje nový album Guitar Variations pre pražské vydavateľstvo Fontana. V decembri odchádza z kapely, bubeník Jano Huljak, kvôli svojim pracovným povinnostiam.

2007 - Palo Chodelka nastupuje na post sólového gitaristu do kultovej punk-rockovej kapely Konflikt. Okrem účinkovania v kapele Konflikt, Palo v marci 2007 zostavuje novú inštrumentálnu kapelu, ktorá hrá v zložení: Palo – gitara, Kristián Kadlečík – bassgitara, Lojzo Horník – bicie. Skupina vystupuje stále pod názvom Palo Chodelka & LIQUID BOOGIE ROLL. V roku 2007 absolvoval Palo množstvo koncertov doma i v zahraničí.

2008 - Palo pracuje na príprave oficiálneho DVD Palo Chodelka & LIQUID Boogie Roll. V júli 2008 dochádza k zmene na poste bassgitaristu. Kristiána Kadlečíka nahrádza zakladajúci člen skupiny Liquid Boogie Roll, Tomáš Mastiš. Na jeseň absolvovala kapela Liquid Boogie Roll sériu koncertov pod názvom ROCK GUITAR TOUR 2008, v zložení: Palo Chodelka, Tomáš Mastiš, Lojzo Horník.

2009 - V januári 2009 vychádza DVD skupiny Konflikt, pod názvom Konfliktology 1990-2008. V marci 2009 vychádza oficiálne DVD Palo Chodelka & LIQUID Boogie Roll – Arounds those Liquid years. DVD obsahuje videoklipy, záznam koncertu, históriu a bonusové videá. Na jeseň absolvovala kapela Liquid Boogie Roll sériu koncertov pod názvom ROCK GUITAR TOUR 2009, v zložení Palo Chodelka, Tomáš Mastiš, Lojzo Horník and Martin "Handrush" Androvič.

2010 - V priebehu roku pracuje na komponovaní a príprave nového albumu skupiny Konflikt. Jeho vydanie je naplánované na začiatok roka 2011.
Na jeseň odohrala kapela Liquid Boogie Roll sériu koncertov pod názvom ROCK GUITAR SESSION 2010. Tohto projektu sa zúčastnili aj českí gitaristi - Honza “Kirk” Běhunek, so skupinou Seven a Petr Henych so skupinou G-bod.

2011 - V mesiacoch marec - apríl Palo Chodelka nahráva nový album so skupinou Konflikt, na ktorom sa podieľal nielen hráčsky, ale aj autorsky. Album vychádza koncom apríla pod názvom Somnium, vo vydavateľstve DUNA. Počas celého roka 2011 absolvuje Palo množstvo koncertov doma i v zahraničí. Pracuje aj na príprave inštrumentálneho albumu PUNK.

2012 - V marci 2012 vychádza v pražskom vydavateľstve Fontana inštrumentálny album PUNK. Palo absolvuje množstvo koncertov doma i v zahraničí.

2013 - Začiatkom roku 2013 vychádza v pražskom hudobnom vydavateľstve Fontana Music Library album Commercial cuts 25, ktorý je určený hlavne pre použitie do televíznych a rozhlasových reklám. V septembri 2013 vychádza v pražskom vydavateľstve Fontana Music Library inštrumentálny album pod názvom Asphalt Wars.

2014 - V apríli 2014 bola ukončená spolupráca medzi skupinou Konflikt a Palom Chodelkom, ktorý bol členom tejto kapely viac ako sedem rokov. Za tento čas odohral s Konfliktom vyše 650 koncertov a nahral tri albumy.
V lete 2014 Palo pripravuje hudobný projekt pre Divadelné Centrum Martin, ktorého realizácia by mala prebehnúť v roku 2015.
V mesiacoch november 2014 - január 2015 odohrala kapela Liquid Boogie Roll sériu koncertov pod názvom ROCK GUITAR SHOW. Na bubeníckom poste sa striedajú dvaja bubeníci Lojzo Horník a Jano Huljak.

2015 - Liquid Boogie Roll sa rozhodne pokračovať v koncertnom projekte Rock Guitar Show a zrealizuje ďalšiu sériu koncertov pod názvom ROCK GUITAR SHOW vol.2.
V priebehu roku pracuje Palo Chodelka na realizácii a výrobe novej gitarovej školy. Okrem toho pripravuje spoločne s Lojzom Horníkom jeho debutovú bubenícku školu.

2016 - V kapele dochádza k personálnym zmenám a od januára 2016 nastupuje na post bassgitaristu nový člen Peter “Pepe“ Rusnák. Liquid absolvuje v novom zložení koncertné turné ROCK GUITAR SHOW 2016. V máji 2016 prijíma Palo Chodelka ponuku od kapely Brainscan a nastupuje na post gitaristu. Koncom roka 2016 kapely Liquid Boogie Roll a Brainscan vyrážajú na spoločné turné s názvom “LIQUID BRAIN ROLL“.

2017 – V prvej polovici roka 2017 pokračuje kapela v koncertovaní s projektom “LIQUID BRAIN ROLL“. V lete odohrá niekoľko festivalových akcií. Potom sa venuje nacvičovaniu nových skladieb!

2018 – V mesiacoch február - jún absolvuje LBR turné pod názvom NEW BREATH 2018, ktoré už obsahuje nové skladby. V druhej polovici roka kapela usilovne pripravuje materiál na nový album.

2019 – V januári 2019 dochádza k personálnym zmenám. Na post bassgitaristu nastupuje starý, dlhoročný člen kapely Robo Trunkvalter. Liquid Boogie Roll dokončuje materiál na nový, dlhoočakávaný album. Okrem toho sa podieľa ja na realizácii albumu LADY JANE - Čierny motýľ.

2020 – Od marca 2020 začína nahrávanie nového albumu Liquid Boogie Roll v štúdiu Birdland Studios. V apríli 2020 vychádza album Lady Jane – Čierny motýľ. V máji Palo Chodelka skomponoval hudobný materiál pre spoločnosť Consulting, ktorý vyšiel v niekoľkých jazykových mutáciách.
Koncom roka pripravuje a nahráva nový album pre pražské vydavateľstvo Fontana Music Library.

2021 – V apríli sa členovia LBR, Palo Chodelka a Robo Trunkvalter stali súčasťou projektu DEX Duševný Experiment, ktorého vedúcou osobnosťou je hudobník Rasťo Novotný. V máji vychádza v poradí dvanásty album určený pre pražské vydavateľstvo Fontana Music Library. V auguste sa uskutočnilo nahrávanie EP Lady Jane – 2022. Počas roka 2021 zakladá Palo Chodelka hudobné zoskupenie CAFÉ STRINGS, ktoré je netradičným spojením klasickej gitary a harfy.

2022 – Od januára sa Palo Chodelka stáva firemným hráčom spoločnosti “REMEN experience”. Vo februári je zverejnený prvý videoklip hudobného zoskupenia “CAFÉ STRINGS” a súčasne je spustená aj internetová stránka www.cafestrings.com
V lete 2022 pokračuje nahrávanie a produkcia, dlhoočakávaného albumu Liquid Boogie Roll, v štúdiu Birdland Studios.

2023 – Od začiatku roku 2023 pracuje Liquid Boogie Roll na príprave ďalších noviniek.
Kapela sa rozhodla zaradiť aj tieto skladby na najnovší album. Ich realizácia je naplánovaná na leto 2023. Po dokončení nahrávania bude kapela pracovať na mixáži a masteringu nahrávky..

Obsadenie kapely

1994 - 1997
Palo Chodelka - gitara
Tomáš Mastiš - bassgitara
Ďuso Petrus - bicie

1998
Palo Chodelka - gitara
Tomáš Mastiš - bassgitara
Ďuso Petrus - bicie
Vlado Gajdoš - klávesy

1999 - 2000
Palo Chodelka - gitara
Tomáš Mastiš - bassgitara
Lubo Lichý - bicie
hosť: Ľuboš Tomaščik - klávesy

2001
Palo Chodelka - gitara
Robo Trunkvalter - bassgitara
Jano Huljak - bicie
hosť: Ľuboš Tomaščik - klávesy

2002
Palo Chodelka - gitara
Robo Trunkvalter - bassgitara
Jano Huljak - bicie
Ľuboš Tomaščik - klávesy

2003 - 2004
Palo Chodelka - gitara
Robo Trunkvalter - bassgitara
Jano Huljak - bicie
Ľuboš Tomaščik - klávesy
Peter Holták - spev

2005 - 2006
Palo Chodelka - gitara
Robo Trunkvalter - bassgitara
Jano Huljak - bicie
Martin "Handrush" Androvič - spev

2007 - June 2008
Palo Chodelka - gitara
Kristián Kadlečík - bassgitara
Lojzo Horník - bicie

July 2008 - October 2014
Palo Chodelka - gitara
Tomáš Mastiš - bassgitara
Lojzo Horník - bicie
hostia: Martin "Handrush" Androvič - spev
Tomáš "Noga" Smida - spev

November 2014 - 2015
Palo Chodelka - gitara
Tomáš Mastiš - bassgitara
Martin "Handrush" Androvič - spev
Lojzo Horník / Jano Huljak - bicie
hosť: Tomáš "Noga" Smida - spev

2016 - 2018
Palo Chodelka - gitara
Peter “Pepe“ Rusnák - bassgitara
Martin "Handrush" Androvič - spev
Jano Huljak / Lojzo Horník / Hollub - drums
guest: Tomáš "Noga" Smida - spev

od januára 2019
Palo Chodelka - gitara
Robo Trunkvalter - bassgitara
Jano Huljak - drums
guests:
Lojzo Horník - drums
Martin "Handrush" Androvič - spev
Tomáš "Noga" Smida - spev